mobile-616012_1280

Współczesne narzędzia komunikacji

Wiele rzeczy uległo zmianie na przestrzeni dziejów. Weźmy na przykład komunikację. Kiedyś wysyłano listy, które miały to do siebie, że wiele czasu upłynęło nim taki list dotarł. Dzisiaj również

wysyła się listy, tylko że czas dotarcia takiego listu jest znacznie krótszy. Ale oprócz listów czy telefonów, które zmieniły swoją formę mamy inne metody komunikacji. Bardzo często komunikujemy się za pośrednictwem internetu. Mało tego – coraz częściej w tym celu wcale nie jest nam potrzebny komputer.

Na przestrzeni komputerowych dziejów powstało wiele zdalnych komunikatorów. Zresztą coraz więcej rzeczy odbywa się w sposób zdalny. Za pośrednictwem internetu przesyłamy sobie wiadomości. Służą temu popularne serwery, jak np. poczta Wirtualnej Polski, Onetu i inne. Ale te portale umożliwiają nam nawet prowadzenie czatu. A jeśli o czacie mowa – nie tak dawno modnym komunikatorem było gadu-gadu. Teraz jego funkcję pełni raczej Facebook oraz inne portale, które umożliwiają nam czatowanie ze znajomymi. Ale to nie wszystko.

Telefon również niesamowicie ewoluował od dawnych czasów. Kiedyś było to typowy telefon stacjonarny. Od paru lat dużą popularnością cieszą się telefony komórkowe, które również przebyły długą drogę. W chwili obecnej są to smartfony, a więc inteligentne telefony, takie połączenie komputera i telefonu w jednym małym urządzonku. Smartfony mają dostęp do internetu. I właśnie – czasem w ofercie jest internet w jakiejś ograniczonej ilości. Może to być 1 GB, a może to być więcej.

Salony telefonów komórkowych często mają dla nas wiele ciekawych ofert. Nierzadko można zakupić smartfona lub inne urządzenie mające już ciekawą ofertę dotyczącą połączeń. I tak za złotówkę staniemy się posiadaczem pięknego smartfona lub tabletu i pod warunkiem opłacania regularnych miesięcznych składek będziemy mieli internet. Co więcej możemy nawet bezpośrednio łączyć się z Facebookiem, a niekiedy nawet innymi portalami społecznościowymi. Możemy nawet pograć w ulubioną grę online na ekranie smartfona lub telefonu komórkowego. Generalnie możemy pobierać gry na nasze urządzenia mobilne.

I tak oto telefon stał się czymś więcej niż tylko urządzeniem do komunikacji. Możliwości komunikacyjne uległy znacznemu rozszerzeniu. A do tego dochodzą jeszcze możliwości w zakresie rozrywki jakie oferuje nam współczesna technika.

Urządzenie mobilne możemy mieć ze sobą praktycznie zawsze i wszędzie. Przy czym dostępne jest ono w różnych formach. Ostatnio dużym powodzeniem cieszą się tablety. Mają one większe rozmiary i ekrany niż smartfony. Ich zaletą jest możliwość robienia zdjęć i kręcenia filmów w wyższych rozdzielczościach niż w przypadku smartfonów. Tablet jest idealny jeżeli wybieramy się gdzieś pozwiedzać i jednocześnie chcemy porobić zdjęcia, mieć kontakt ze światem i dostęp do internetu. Smartfon również się do tego nadaje, ale zdjęcia nie będą takie jak w przypadku smartfonów.

Ewolucja środków komunikacji trwa. Chociaż już teraz osiągnęliśmy dużo. Możemy pojechać do centralnej Polski, komunikować się z rodziną lub kimś z Chin i nawet wysyłać sobie zdjęcia. Warto jest skorzystać z możliwości, jakie oferuje nam współczesny świat. Dzięki temu będziemy zawsze na bieżąco i w kontakcie z każdym.

Dodaj komentarz