phone-690091_1280

Sprawna komunikacji ze światem

Wybieramy się na wycieczkę do przeciwległego zakątka Polski. Powiedzmy na jej drugi koniec. I chcemy mieć kontakt ze światem zewnętrznym. Z rodziną, znajomymi, pracodawcą itp. Co więcej chcemy dzielić się wrażeniami. Tutaj przyda nam się odpowiedni środek komunikacji. Tej nazwijmy to zdalnej. A czemu nie po prostu telefonicznej? Bowiem chodzi tutaj zarówno o komunikację typowo telefoniczną, jak również internetową.

Warto jest przed podróżą w dalsze zakątki świata udać się do salonu telefonów komórkowych i wybrać sobie odpowiednie urządzenie mobilne. Smartfon, tablet itp. Możemy się pokusić o netbooka lub laptopa, ale nam chodzi o co innego. O urządzenie, które pozwoli nam wykonać zdjęcia, przesłać do znajomych, a jeszcze lepiej przeprowadzić z nimi rozmowę telefoniczną.

Współczesne urządzenia mobilne to w zasadzie małe komputery o potężnych parametrach. W tablecie może być umieszczony czterordzeniowy procesor taktowany zegarem ponad 1 GHz. Ekran takiego urządzenia jest w stanie wyświetlić rozdzielczość 1280×800. Oczywiście jest to ekran dotykowy, który umożliwia obsługę telefonu za pomocą palców naszych rąk. Takie urządzenie wyposażone jest w system operacyjny, taki jak Android lub inny. Urządzenie mobilne z systemem operacyjnym – rewelacja. Co więcej takie urządzenie możemy podłączyć do komputera z pomocą gniazda Micro USB. Podłączymy mikrofon, a komunikować się możemy całkowicie bezprzewodowo.

Dobrym tabletem wykonamy zdjęcia i prześlemy naszym znajomym. A może nawet obrobimy je na swoim urządzeniu mobilnym pod warunkiem zainstalowania odpowiedniego oprogramowania. Ale i to jest możliwe.

Na rynku jest wiele tabletów i smartfonów. Dobrze jest wybrać się do najbliższego salonu tych urządzeń lub poszukać w internecie takiego, który nas zainteresuje. Na ofertę warto patrzeć kompleksowo. To znaczy patrzymy na parametry techniczne : procesor, rozdzielczość wyświetlacza, pamięć RAM, dysk twardy itp. A poza tym patrzymy na cenę i ofertę w jakiej dostaniemy nasze urządzenie. I tak możemy za złotówkę stać się posiadaczami znakomitego urządzenia. Ale nie ma róży bez kolców. To, że kupimy tanio nie oznacza, że nie będziemy musieli „zwrócić kosztów”. Pamiętajmy, że w koszta urządzenia wliczone są również miesięczne opłaty abonamentowe za korzystanie. A czy lepiej kupić za złotówkę czy w ten sposób – sprawa indywidualna.

Salony kuszą nas ofertami urządzeń mobilnych. Wiele ciekawych rozwiązań znajdziemy również w internecie. Plusem internetu jest to, że będziemy mogli sobie na spokojnie przejrzeć ofertę. W salonie pan lub pani zajmująca się obsługą klienta wytłumaczą nam różne zawiłości, ale jednocześnie będą próbować „pozytywnie na nas wpłynąć”. Tak, abyśmy zakupili określone lub jakiekolwiek urządzenie mobilne. Ale jeśli czegoś nie wiemy to możemy się dopytać. Cóż, wszystko ma swoje plusy i minusy.

Dodaj komentarz