coffee-1388139_1280

Co dwa lata zmień operatora – wyjdziesz na tym najlepiej

Posiadasz abonament u któregoś z najpopularniejszych polskich operatorów telefonii komórkowej? Kiedy tylko będzie się zbliżał koniec umowy poszukaj innej oferty u innego operatora. Nie wiadomo dlaczego w tej branży liczy się najbardziej ten klient, który przechodzi z jednej sieci do drugiej. W branży telekomunikacyjnej nacisk na pozyskanie abonentów od konkurencji jest tak ogromny, że zapomina się po prostu o tych, którzy od wielu lat są wierni tej czy innej sieci. Zatem jaki z tego należy wysnuć wniosek? Co dwa lata najlepiej zmienić operatora na nowego. Wtedy dostaniemy lepszą ofertę i lepszy telefon, a numer przeniesie się sam i nie musimy w tej sprawie nigdzie chodzić. Wystarczy wybrać nowego operatora i udać się do jego salonu a on już  w naszym imieniu rozwiąże umowę z poprzednim operatorem. Jest to bardzo proste i właśnie na tej prostocie operatorzy zarabiają ogromne pieniądze. Każdy przeniesiony z innej sieci klient jest szalenie ważny, ale nikt nie pomyśli, że Ci klienci, którzy byli do tej pory stałymi również zmienią swoją sieć na zupełnie inną.
Zanim zdecydujecie się na przeniesienie numeru gdzie indziej możecie jeszcze zrobić taki myk, że samodzielnie złożycie u obecnego operatora wypowiedzenie obowiązującej umowy. Można to zrobić nawet kilka miesięcy przed jej terminem zakończenia. Wtedy Wasz obecny operator będzie miał wyraźny znak, że jesteście z jego usług i ich ceny nie zadowoleni. Wtedy właśnie najczęściej operatorzy wysyłają albo dzwonią z najlepszą ofertą dla Waszego numeru. Jeśli zrobicie taki manewr  wcześniejszym wypowiedzeniem umowy możecie liczyć na naprawdę bardzo korzystną ofertę przedłużenia tej wypowiedzianej już przez Was umowy. Jeśli zdecydujecie się na przedłużenie umowy to wyrażenie na to ustnej zgody spowoduje cofnięcie Waszego pisemnego jej wypowiedzenia.
Od kiedy rynek usług telekomunikacyjnych został całkowicie uwolniony można swobodnie migrować dzisiaj pomiędzy operatorami. Nie ma w związku z tym żadnych kar ani problemów z tytułu rozstania się z obecnym operatorem. Dzięki temu na rynku usług telekomunikacyjnych zrobiła się bardzo mocna konkurencja. I bardzo dobrze, ponieważ dzięki temu spadły znacząco koszty użytkowania telefonów komórkowych. Co więcej, każdy, kto zdecyduje się na przeniesienie numeru może dostać naprawdę lepszą propozycję aniżeli tą na kontynuowanie usługi u obecnego operatora. Jako, że bez konsekwencji możemy operatorów zmieniać co dwa lata warto z tego po prostu skorzystać. Tym bardziej, że infrastrukturę nadawczą i antenową wszystkie nasze polskie sieci mają praktycznie na tym samym poziomie. Przecież wewnątrz sieci działa roaming i bardzo często użytkownik telefonu nawet nie wie, że mając telefon w sieci x korzysta z anten sieci y. Każda decyzja związana z wyborem operatora na kolejne dwa lata powinna być oparta przede wszystkim na tym, który operator zaoferuje najniższe koszty za taki sam zakres świadczonych usług.

Dodaj komentarz